14k Two-Tone Gold Pendant with an Open Round Tree Design
$585.99
Luxury You Can Trust
- Complimentary shipping on every order
- Secure checkout
- Careful packaging for protected transit
- Clear processing + delivery timelines
- Attentive customer support before and after purchase
- Quality-checked prior to dispatch
Description
Expertly crafted in 14k white and yellow gold, this nature-inspired round pendant features a tree motif center and a polished border.
Product Details:
| Metal : | 14K Two-Tone Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Length : | 18″ |
| Chain Type : | Cable |
| Item Width : | 0.83 in |
| Item Height : | 0.83 in |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18 | 2.85 grams |
Additional information
| Weight | 2.85 lbs |
|---|---|
| size | 18 |
| Metal | Two-Tone Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Chain Length | 18 |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Item Height | 0.83 in |
| Item Width | 0.83 in |
| Approximate Weight | 2.85 gram(s) |









