Elegant 14k Yellow Gold Petite Diamond Heart Bracelet
$336.99
Luxury You Can Trust
- Complimentary shipping on every order
- Secure checkout
- Careful packaging for protected transit
- Clear processing + delivery timelines
- Attentive customer support before and after purchase
- Quality-checked prior to dispatch
Description
Add a touch of sophistication with this 7 inches 14K yellow gold petite diamond heart chain bracelet. Crafted for durability and shine, this timeless piece is perfect for everyday wear or layering with other favorites. A must-have for any jewelry collection.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Cable |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7 | 0.9 grams |
Additional information
| Weight | 0.9 lbs |
|---|---|
| size | |7 | |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy, |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 0.9 gram(s) |








