14K Yellow Gold Yours Truly Initial R Stud Earrings
$159.99
Luxury You Can Trust
- Complimentary shipping on every order
- Secure checkout
- Careful packaging for protected transit
- Clear processing + delivery timelines
- Attentive customer support before and after purchase
- Quality-checked prior to dispatch
In stock
Description
Stylish 14K yellow gold “Yours Truly” Initial R stud earrings featuring a polished finish and sleek minimalist design. These personalized earrings add a touch of elegance and individuality, perfect for daily wear or as a meaningful, timeless gift.
Product Details:
| Approximate Weight : | 0.4 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Backing : | Push Back |
| Width : | 5.50 mm |
| Length : | 6.40 mm |
Additional information
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.4 × 5.5 in |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Studs, |
| Width | 5.50 mm |
| Backing | Push Back |
| Length | 6.40 mm |
| Approximate Weight | 0.4 gram(s) |








