14k Yellow Gold Fancy Polished Multi-Row Panther Link Necklace
$5,543.99
Luxury You Can Trust
- Complimentary shipping on every order
- Secure checkout
- Careful packaging for protected transit
- Clear processing + delivery timelines
- Attentive customer support before and after purchase
- Quality-checked prior to dispatch
Description
Exuding dramatic elegance this necklace features panther chain link in multiple rows and lovely shiny finish. Designed in 14k yellow gold, this measures 17 inches and comes with a box clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Box Clasp |
| Width : | 0.26 in |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 17” | 24.2 grams |
Additional information
| Weight | 24.2 lbs |
|---|---|
| size | 17 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.26 in |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Box Clasp |
| Approximate Weight | 24.2 gram(s) |














