14k Yellow Gold Textured X Profile Ring
$368.99
Luxury You Can Trust
- Complimentary shipping on every order
- Secure checkout
- Careful packaging for protected transit
- Clear processing + delivery timelines
- Attentive customer support before and after purchase
- Quality-checked prior to dispatch
Description
Traditional texture meets modern form in this intriguing “X” profile 14k yellow gold ring. Ring sizes 7 and 8.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7 | 1.7 grams |
| 8 | 1.8 grams |
Additional information
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| size | 7, 8 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Approximate Weight | 1.7 gram(s) |









