14k White Gold Wire Paperclip Chain (2.7 mm)
$943.99
Luxury You Can Trust
- Complimentary shipping on every order
- Secure checkout
- Careful packaging for protected transit
- Clear processing + delivery timelines
- Attentive customer support before and after purchase
- Quality-checked prior to dispatch
Description
Bright 14k white gold is the star of this exquisite contemporary wire paperclip chain. Chain has 2.7 mm wide links and closes with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Width : | 2.70 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18” | 4.1 grams |
Additional information
| Weight | 4.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.11 in |
| size | 18, 24 |
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Width | 0.11 in |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 4.1 gram(s) |












