14k Yellow Gold Paperclip Chain Necklace Rounded Rectangle Pendant
$896.99
Luxury You Can Trust
- Complimentary shipping on every order
- Secure checkout
- Careful packaging for protected transit
- Clear processing + delivery timelines
- Attentive customer support before and after purchase
- Quality-checked prior to dispatch
Description
A bright rounded rectangle pendant is suspended from paperclip chain to create this elegant 14k yellow gold necklace. Necklace is 18 inches long and closes with a front toggle clasp.
Product Details
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Toggle |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight
| Size | Weight |
|---|---|
| 18” | 3.4 grams |
Additional information
| Weight | 3.4 lbs |
|---|---|
| size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Toggle |
| Approximate Weight | 3.4 gram(s) |











