14k Yellow Gold Looped Knot Style Cross Pendant
$310.49
Luxury You Can Trust
- Complimentary shipping on every order
- Secure checkout
- Careful packaging for protected transit
- Clear processing + delivery timelines
- Attentive customer support before and after purchase
- Quality-checked prior to dispatch
In stock
Description
Eye-catching curves of polished 14k yellow gold are knotted elegantly to create this unusual cross pendant.
Product Details:
Pendant Information :
| Approximate Weight : | 1.1 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Item Width : | 0.70 in |
| Item Height : | 1.30 in |
Additional information
| Weight | 1.1 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cross |
| Item Height | 1.30 in |
| Item Width | 0.70 in |
| Approximate Weight | 1.1 gram(s) |








