14k Yellow Gold Cross Pendant with Beaded Texture
$545.09
Luxury You Can Trust
- Complimentary shipping on every order
- Secure checkout
- Careful packaging for protected transit
- Clear processing + delivery timelines
- Attentive customer support before and after purchase
- Quality-checked prior to dispatch
In stock
Description
This stately 14k yellow gold cross pendant features a traditional elongated shape and the lovely, almost matte effect of a beaded texture.
Product Details:
| Approximate Weight : | 2 grams |
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Item Width : | 0.88 in |
| Item Height : | 1.75 in |
Additional information
| Weight | 2 lbs |
|---|---|
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cross |
| Item Height | 1.75 in |
| Item Width | 0.88 in |
| Approximate Weight | 2 gram(s) |







