14k Yellow Gold Necklace with Reversible Heart Pendant
$398.99
Luxury You Can Trust
- Complimentary shipping on every order
- Secure checkout
- Careful packaging for protected transit
- Clear processing + delivery timelines
- Attentive customer support before and after purchase
- Quality-checked prior to dispatch
Description
This unique 14k yellow gold heart necklace is polished to a high shine on one side and decorated with an intriguing texture on the other. Necklace is 18 inches long.
Product Details
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Heart Height : | 0.75 in |
| Heart Width : | 0.75 in |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight
| Size | Weight |
|---|---|
| 18” | 1.7 grams |
Additional information
| Weight | 1.7 lbs |
|---|---|
| size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy&44;Heart |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Heart Height | 0.75 in |
| Heart Width | 0.75 in |
| Approximate Weight | 1.7 gram(s) |










