14k Yellow Gold High Polish Elongated Paperclip Chain Circle Necklace
$2,398.00
Luxury You Can Trust
- Complimentary shipping on every order
- Secure checkout
- Careful packaging for protected transit
- Clear processing + delivery timelines
- Attentive customer support before and after purchase
- Quality-checked prior to dispatch
Description
This Elongated Paperclip Chain Circle necklace is crafted with mixed gauged metal creating a sleek design. Featuring a circle link falling in the center, this ultra-statement necklace will complete your look & show off your style. Great for layering or wearing independently. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish & a lobster clasp closure. Available in an 18 inches length.
Product Detail
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight
| Size | Weight |
|---|---|
| 18” | 10.1 grams |
Additional information
| Weight | 10.1 lbs |
|---|---|
| size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 10.1 gram(s) |









