Extendable Cable Chain in 14k White Gold (1.50 mm)
$605.99
Luxury You Can Trust
- Complimentary shipping on every order
- Secure checkout
- Careful packaging for protected transit
- Clear processing + delivery timelines
- Attentive customer support before and after purchase
- Quality-checked prior to dispatch
Description
Extendable cable chain crafted in 14k white gold measuring 1.5 millimeters in width. Extendable 16 to 18 inches in length and secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K White Gold |
| Width : | 1.50 mm |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Cable |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18” | 2.6 grams |
Additional information
| Weight | 2.6 lbs |
|---|---|
| size | 18 |
| Metal | White Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Cable |
| Width | 0.06 in |
| Chain Type | Cable |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 2.6 gram(s) |









