14k Yellow Gold Necklace with Polished Oval Links
$2,209.99
Luxury You Can Trust
- Complimentary shipping on every order
- Secure checkout
- Careful packaging for protected transit
- Clear processing + delivery timelines
- Attentive customer support before and after purchase
- Quality-checked prior to dispatch
Description
Lovely, alternating large and small oval links of 14k yellow gold form an exquisite parade of shape and shine on this elegant necklace. Necklace is 18 inches long, 10mm wide, and closes with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18” | 9.7 grams |
Additional information
| Weight | 9.7 lbs |
|---|---|
| size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 9.7 gram(s) |










