14k Yellow Gold High Polish Butterfly Peral Paste Necklace
$834.99
Luxury You Can Trust
- Complimentary shipping on every order
- Secure checkout
- Careful packaging for protected transit
- Clear processing + delivery timelines
- Attentive customer support before and after purchase
- Quality-checked prior to dispatch
Description
This Butterfly Pearl Paste necklace will be that sweet pop of color you’re looking for! A sweet dainty piece that you’ll need in your collection! Lightweight, high polish finish 14k yellow gold, moves freely along a cable chain & completed with a lobster clasp closure. Available in an 18 inches length.
Product Details:
| Metal : | 14K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Chain Type : | Link |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 18” | 3.5 grams |
Additional information
| Weight | 3.5 lbs |
|---|---|
| size | 18 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 14K |
| Style Name | Fancy |
| Chain Type | Link |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 3.5 gram(s) |










