10k Yellow Gold Mariner Link Bracelet (5.10 mm)
Price range: $577.99 through $660.99
Luxury You Can Trust
- Complimentary shipping on every order
- Secure checkout
- Careful packaging for protected transit
- Clear processing + delivery timelines
- Attentive customer support before and after purchase
- Quality-checked prior to dispatch
Description
This mariner link bracelet comes in 10k yellow gold and has a width of 5.5 millimeters. Secured with a lobster clasp.
Product Details:
| Metal : | 10K Yellow Gold |
| Clasp : | Lobster Clasp |
| Width : | 5.10 mm |
| Chain Type : | Mariner |
Approximate Weight:
| Size | Weight |
|---|---|
| 7” | 3.9 grams |
| 8” | 4.4 grams |
Additional information
| Weight | 3.9 lbs |
|---|---|
| size | 7, 8 |
| Metal | Yellow Gold |
| Metal Stamp | 10K |
| Style Name | Mariner |
| Width | 0.22 in |
| Chain Type | Mariner |
| Clasp | Lobster Clasp |
| Approximate Weight | 3.9 gram(s) |











